Производи

Ласерските системи со влакна MORN се способни да обработуваат различни видови метали и играат суштинска улога во индустриските и комерцијалните активности.Тие се широко користени во

преработка на лим, електроника, електрични апарати, делови од метрото, автоделови, хардверски машини, прецизни компоненти, металуршка опрема, лифт,

подароци и занаети, украси, рекламирање и медицински помагала...

 • Рачна машина за ласерско заварување со влакна

  Рачна машина за ласерско заварување со влакна

  Рачна машина за ласерско заварување со влакна MORN, е нов тип на високо-моќна, висококвалитетна алатка за континуирано заварување што го спојува високоенергетскиот ласерски зрак во оптичко влакно, го колимира во паралелна светлина преку леќата за коламирање по пренос на долги растојанија и потоа се фокусира на работното парче за заварување.
  Гледај Повеќе...
 • Ласерска машина за сечење влакна

  Ласерска машина за сечење влакна

  Нашата машина за ласерско сечење со влакна е погодна за сечење јаглероден челик, нерѓосувачки челик, легиран челик, челик за пролет, титаниум, алуминиум, бакар, месинг, галванизирано железо, итн., И е широко користен во преработката на изработка на метални лимови, челичен мебел , противпожарни цевки, автомобилска, фитнес опрема, земјоделски и шумарски машини, машини за храна, рекламирање, електрични кабинети, лифтови и други индустрии.
  Гледај Повеќе...
 • Автоматска машина за ласерско заварување

  Автоматска машина за ласерско заварување

  MORN Автоматска машина за ласерско заварување, или автоматизиран ласерски систем за заварување, е пренос на влакна, автоматски уред за заварување со компјутерски контролиран компјутер со четири оски, лесен за ракување, заштедува време и напор.Автоматските ласерски заварувачи ја намалуваат потребата од ангажирање специјалисти за работа на фабричкиот под.Машината е доволно лесна за да може да ја управуваат сите достапни работници поради однапред одредените поставки.
  Гледај Повеќе...
 • Машина за чистење со ласерски влакна

  Машина за чистење со ласерски влакна

  Опремата за ласерско чистење MORN ви овозможува без напор да се ослободите од најтешката 'рѓа, прашина, оксиди, масло и други контаминации, како и боја, облога од метал, пластика, керамика, стакло, камен или бетон.Со предноста на рачно прилагодување на фокусот, поправка на место или чистење на заварување на внатрешноста на големите садови веќе не е проблем.
  Гледај Повеќе...
 • Машина за обележување со ласерски влакна

  Машина за обележување со ласерски влакна

  Машината за обележување со ласерски влакна на работната површина MORN е професионална машина и за метално и за неметално обележување.Најдобро одговара за означување на работното парче со мала големина и лесно за движење со лого, икона, QR-код, бар-код, редовен и неправилен број на проток, итн. Со напредниот ласерски генератор со цврсти влакна од трета генерација, висококвалитетен галванометар, поле и индустриски компјутер и софтвер, има стабилна излезна моќност, брза брзина на обележување, фин ефект на означување, висока ефикасност и без одржување.
  Гледај Повеќе...
 • Машина за ласерско сечење со прецизни влакна

  Машина за ласерско сечење со прецизни влакна

  Погоден за прецизна обработка и сечење.Точноста на позиционирањето може да достигне +/- 0,01мм Се користат сите воздушни приклучоци, со што се елиминира досадната инсталација на жици, навистина приклучете и играјте Специјално прилагодување на алатот за да се исполни секое фиксирање на тенки плочи и да се избегне деформација.
  Гледај Повеќе...

Најчесто поставувани прашања

Примерок фото галерија

Што можете да создадете со MORN ласер?Истражете го нашиот Sample Club со преземања на ласерски датотеки DIY што можете да ги креирате на вашата MORN ласерска машина.Откријте што можете да направите со УТРО на нашата најпопуларна веб-страница!

Услуга пред продажба

Обезбедени се бесплатни консултации и ласерска анализа на пазарот за да ви помогнат да започнете ласерски бизнис и да добиете поврат со висококвалитетни и економични ласерски машини MORN.

ВЕСТИ

 • ГЛАВНА ТАБЛА И СОФТВЕР ЗА CO2 ЛАСЕРСКА МАШИНА

  Како нов тип на интелигентен метод на обработка, ласерското сечење стана еден од најкористените методи на обработка во областа на обработка на материјали по големиот раст во изминатите десет години.Во споредба со традиционалните методи на сечење, ласерското сечење може да победи.Покрај високиот ефект...
 • СРЕЌЕН СРЕДЕН ЕСЕНСКИ ФЕСТИВАЛ

  Секоја година, на петнаесеттиот ден од осмиот лунарен месец, тоа е традиционалниот фестивал на средината на есента во Кина и вториот по големина традиционален фестивал во мојата земја по Пролетниот фестивал.Петнаесеттиот ден од осмиот месец е во средината на есента, па затоа се нарекува Средноесенски Фести...

Служба по продажбата

Бесплатна обука за ракување и одржување е обезбедена во нашата фабрика за производство на ласерски влакна за да ви помогне во работењето.Нашите инженери и техничари ќе понудат професионален водич за секој корисник.
WhatsApp онлајн разговор!
WhatsApp онлајн разговор!