Ласерска машина за чистење MT-CL50

IMG_0327
  • Нов случај 1
  • нов случај2
  • IMG_0327

Краток опис:

1. Чистењето без контакт нема да ја оштети подлогата на делот;
2. Прецизно чистење за прецизно позиционирање и прецизен избор на големина;
3. Без никакво хемиско загадување, зелен процес на чистење;
4. Едноставна работа, автоматско чистење може да се направи со рачна ласерска глава или со робот;
5. Висока ефикасност на чистење, заштеда на време;
6. Ласерскиот систем за чистење е стабилен, речиси и да нема одржување.


Параметри

Примерок на фотографии

Видео

Барања

Карактеристики:

Опремата за ласерско чистење MORN е нова генерација на високотехнолошки производи за чистење на површини.Многу е лесно да се инсталира, манипулира и автоматизира.Лесно ракување, само го вклучувате напојувањето и го отворате уредот, машината ќе се исчисти без хемиски реагенси, без медиум, без прашина и без вода.Со предноста на рачно прилагодување на фокусот, прилагодете го чистењето на закривената површина, добрата чистота на површината и така натаму.Машината за ласерско чистење може да ја исчисти смолата од предметната површина, дамки од масло, дамки, нечистотија, 'рѓа, облога, облога, боја итн.

Параметри:

Модел MT-CL50
Ласерска моќност 50w
Тежина за чистење на главата 2 кг
Должина на влакна 5m (10 метри може да се приспособат)
Ширина на скенирање 10-80 mm (120 mm е опционално)
Дијаметар на фокусна точка 0,08 мм
Централна бранова должина 1064 nm
Фокусно растојание 160 мм
Опсег на прилагодување на моќноста 10% - 100% (прилагодлив градиент)
Автоматски фокус Да
Движете се Туркање со рака
Работна температура 0℃-40℃
Влажност на работната средина ≤80%
Поставете ја околината Рамен, без вибрации, без удар

Ласерско чистење-1 ласерско чистење-2

WhatsApp онлајн разговор!
WhatsApp онлајн разговор!